İçeriğe geç

Karaman Muş Arası Kaç KM

Karaman Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Muş arası kaç km? Karaman Muş arası kaç saat? Karaman Muş yol tarifi? Karaman Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Karaman Muş Arası Kaç KM

Karaman Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1007 km’dir. Karaman Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 746 km’dir.

Karaman Muş Arası Kaç KM

Karaman Muş Arası Kaç Saat

Karaman Muş arası kaç saat; Karaman Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1007 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 746 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Karaman Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1007 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.