İçeriğe geç

Muğla Karaman Arası Kaç KM

Muğla Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Karaman arası kaç km? Muğla Karaman arası kaç saat? Muğla Karaman yol tarifi? Muğla Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km² ’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Muğla Karaman Arası Kaç KM

Muğla Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 635 km’dir. Muğla Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 431 km’dir.

Muğla Karaman Arası Kaç KM

Muğla Karaman Arası Kaç Saat

Muğla Karaman arası kaç saat; Muğla Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 635 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Muğla Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 431 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Muğla Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 635 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.