İçeriğe geç

Mersin Karaman Arası Kaç KM

Mersin Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Karaman arası kaç km? Mersin Karaman arası kaç saat? Mersin Karaman yol tarifi? Mersin Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km² ’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Karaman Arası Kaç KM

Mersin Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 294 km’dir. Mersin Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 133 km’dir.

Mersin Karaman Arası Kaç KM

Mersin Karaman Arası Kaç Saat

Mersin Karaman arası kaç saat; Mersin Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 294 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 133 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Mersin Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 294 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.