İçeriğe geç

Karaman Merkez Yol Tarifi

Karaman Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Karaman Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Merkez’e nasıl gidilir? Karaman Merkez   yol tarifi? Karaman Merkez yol haritası? Karaman Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman Merkez İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman’ın ilçesi olan Karaman Merkez , Karaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Karaman Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 4.036 km2’dir. Karaman Merkez ilçesinin rakımı ise 1.063 m olarak hesaplanmıştır. Karaman Merkez ilçesinin Kuzeyinde Konya, doğusunda Ayrancı, batısında Kazımkarabekir, Güneyinde ise Ermenek ve Mersin ilçeleri bulunmaktadır. Karaman Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karaman Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karaman Merkez ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 199.482 nüfusa sahiptir.

Karaman Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karaman Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karaman Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karaman Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karaman Merkez’e Nasıl Gidilir? Karaman Merkez Yol Tarifi

Karaman Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karaman Merkez’e gelebilirsiniz. Karaman Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 817 km, Ankara’ya yaklaşık 382 km, İzmir’den ise yaklaşık 672 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Karaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karaman Merkez    ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.