İçeriğe geç

Mardin Karaman Arası Kaç KM

Mardin Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Karaman arası kaç km? Mardin Karaman arası kaç saat? Mardin Karaman yol tarifi? Mardin Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km² ’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Karaman Arası Kaç KM

Mardin Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 827 km’dir. Mardin Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 666 km’dir.

Mardin Karaman Arası Kaç KM

Mardin Karaman Arası Kaç Saat

Mardin Karaman arası kaç saat; Mardin Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 827 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Mardin Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 666 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Mardin Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 827 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.