İçeriğe geç

Malatya Karaman Arası Kaç KM

Malatya Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Karaman arası kaç km? Malatya Karaman arası kaç saat? Malatya Karaman yol tarifi? Malatya Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km² ’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Karaman Arası Kaç KM

Malatya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 666 km’dir. Malatya Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 469 km’dir.

Malatya Karaman Arası Kaç KM

Malatya Karaman Arası Kaç Saat

Malatya Karaman arası kaç saat; Malatya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 666 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Malatya Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 469 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Malatya Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 666 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.