İçeriğe geç

Karaman Kütahya Arası Kaç KM

Karaman Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Kütahya arası kaç km? Karaman Kütahya arası kaç saat? Karaman Kütahya yol tarifi? Karaman Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Karaman Kütahya Arası Kaç KM

Karaman Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 437 km’dir. Karaman Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 377 km’dir.

Karaman Kütahya Arası Kaç KM

Karaman Kütahya Arası Kaç Saat

Karaman Kütahya arası kaç saat; Karaman Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 437 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Karaman Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 377 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Karaman Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 437 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.