İçeriğe geç

Kocaeli Karaman Arası Kaç KM

Kocaeli Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Karaman arası kaç km? Kocaeli Karaman arası kaç saat? Kocaeli Karaman yol tarifi? Kocaeli Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km² ’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Karaman Arası Kaç KM

Kocaeli Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 738 km’dir. Kocaeli Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 501 km’dir.

Kocaeli Karaman Arası Kaç KM

Kocaeli Karaman Arası Kaç Saat

Kocaeli Karaman arası kaç saat; Kocaeli Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 738 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kocaeli Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 501 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kocaeli Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 738 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.