İçeriğe geç

Karaman Kırşehir Arası Kaç KM

Karaman Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Kırşehir arası kaç km? Karaman Kırşehir arası kaç saat? Karaman Kırşehir yol tarifi? Karaman Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman Kırşehir Arası Kaç KM

Karaman Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 288 km’dir. Karaman Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 234 km’dir.

Karaman Kırşehir Arası Kaç KM

Karaman Kırşehir Arası Kaç Saat

Karaman Kırşehir arası kaç saat; Karaman Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 288 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 234 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Karaman Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 288 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.