İçeriğe geç

Karaman Kırıkkale Arası Kaç KM

Karaman Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Kırıkkale arası kaç km? Karaman Kırıkkale arası kaç saat? Karaman Kırıkkale yol tarifi? Karaman Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Karaman Kırıkkale Arası Kaç KM

Karaman Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 km’dir. Karaman Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 298 km’dir.

Karaman Kırıkkale Arası Kaç KM

Karaman Kırıkkale Arası Kaç Saat

Karaman Kırıkkale arası kaç saat; Karaman Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Karaman Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Karaman Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 298 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Karaman Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.