İçeriğe geç

Karaman Kilis Arası Kaç KM

Karaman Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Kilis arası kaç km? Karaman Kilis arası kaç saat? Karaman Kilis yol tarifi? Karaman Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman Kilis Arası Kaç KM

Karaman Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 566 km’dir. Karaman Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 351 km’dir.

Karaman Kilis Arası Kaç KM

Karaman Kilis Arası Kaç Saat

Karaman Kilis arası kaç saat; Karaman Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 566 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Karaman Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 351 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Karaman Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 566 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.