İçeriğe geç

Kayseri Karaman Arası Kaç KM

Kayseri Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Karaman arası kaç km? Kayseri Karaman arası kaç saat? Kayseri Karaman yol tarifi? Kayseri Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km² ’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Karaman Arası Kaç KM

Kayseri Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 315 km’dir. Kayseri Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 263 km’dir.

Kayseri Karaman Arası Kaç KM

Kayseri Karaman Arası Kaç Saat

Kayseri Karaman arası kaç saat; Kayseri Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 315 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 263 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Kayseri Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 315 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.