İçeriğe geç

Karaman Kastamonu Arası Kaç KM

Karaman Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Kastamonu arası kaç km? Karaman Kastamonu arası kaç saat? Karaman Kastamonu yol tarifi? Karaman Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman Kastamonu Arası Kaç KM

Karaman Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 680 km’dir. Karaman Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 539 km’dir.

Karaman Kastamonu Arası Kaç KM

Karaman Kastamonu Arası Kaç Saat

Karaman Kastamonu arası kaç saat; Karaman Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 680 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Karaman Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 539 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Karaman Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 680 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.