İçeriğe geç

Karaman Kars Arası Kaç KM

Karaman Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Kars arası kaç km? Karaman Kars arası kaç saat? Karaman Kars yol tarifi? Karaman Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Karaman Kars Arası Kaç KM

Karaman Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1145 km’dir. Karaman Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 936 km’dir.

Karaman Kars Arası Kaç KM

Karaman Kars Arası Kaç Saat

Karaman Kars arası kaç saat; Karaman Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1145 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 936 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Karaman Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1145 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.