İçeriğe geç

Iğdır Karaman Arası Kaç KM

Iğdır Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Karaman arası kaç km? Iğdır Karaman arası kaç saat? Iğdır Karaman yol tarifi? Iğdır Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Karaman Arası Kaç KM

Iğdır Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1232 km’dir. Iğdır Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 990 km’dir.

Iğdır Karaman Arası Kaç KM

Iğdır Karaman Arası Kaç Saat

Iğdır Karaman arası kaç saat; Iğdır Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1232 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 990 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Iğdır Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1232 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 68 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 99 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.