İçeriğe geç

Hatay Karaman Arası Kaç KM

Hatay Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Karaman arası kaç km? Hatay Karaman arası kaç saat? Hatay Karaman yol tarifi? Hatay Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Karaman Arası Kaç KM

Hatay Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 467 km’dir. Hatay Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 285 km’dir.

Hatay Karaman Arası Kaç KM

Hatay Karaman Arası Kaç Saat

Hatay Karaman arası kaç saat; Hatay Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 467 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Hatay Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 285 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Hatay Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 467 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.