İçeriğe geç

Hakkâri Karaman Arası Kaç KM

Hakkâri Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Karaman arası kaç km? Hakkâri Karaman arası kaç saat? Hakkâri Karaman yol tarifi? Hakkâri Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Karaman Arası Kaç KM

Hakkâri Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1193 km’dir. Hakkâri Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 931 km’dir.

Hakkâri Karaman Arası Kaç KM

Hakkâri Karaman Arası Kaç Saat

Hakkâri Karaman arası kaç saat; Hakkâri Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1193 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 931 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Hakkâri Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1193 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 96 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.