Gümüşhane Karaman Arası Kaç KM

Gümüşhane Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Karaman arası kaç km? Gümüşhane Karaman arası kaç saat? Gümüşhane Karaman yol tarifi? Gümüşhane Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Karaman Arası Kaç KM

Gümüşhane Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 km’dir. Gümüşhane Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 630 km’dir.

Gümüşhane Karaman Arası Kaç KM

Gümüşhane Karaman Arası Kaç Saat

Gümüşhane Karaman arası kaç saat; Gümüşhane Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Gümüşhane Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 630 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Gümüşhane Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.