İçeriğe geç

Gaziantep Karaman Arası Kaç KM

Gaziantep Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Karaman arası kaç km? Gaziantep Karaman arası kaç saat? Gaziantep Karaman yol tarifi? Gaziantep Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Karaman Arası Kaç KM

Gaziantep Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 499 km’dir. Gaziantep Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 370 km’dir.

Gaziantep Karaman Arası Kaç KM

Gaziantep Karaman Arası Kaç Saat

Gaziantep Karaman arası kaç saat; Gaziantep Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 499 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gaziantep Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 370 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Gaziantep Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 499 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.