İçeriğe geç

Erzurum Karaman Arası Kaç KM

Erzurum Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Karaman arası kaç km? Erzurum Karaman arası kaç saat? Erzurum Karaman yol tarifi? Erzurum Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Karaman Arası Kaç KM

Erzurum Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 944 km’dir. Erzurum Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 763 km’dir.

Erzurum Karaman Arası Kaç KM

Erzurum Karaman Arası Kaç Saat

Erzurum Karaman arası kaç saat; Erzurum Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 944 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 763 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Erzurum Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 944 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.