İçeriğe geç

Erzincan Karaman Arası Kaç KM

Erzincan Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Karaman arası kaç km? Erzincan Karaman arası kaç saat? Erzincan Karaman yol tarifi? Erzincan Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Karaman Arası Kaç KM

Erzincan Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 754 km’dir. Erzincan Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 617 km’dir.

Erzincan Karaman Arası Kaç KM

Erzincan Karaman Arası Kaç Saat

Erzincan Karaman arası kaç saat; Erzincan Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 754 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Erzincan Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 617 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Erzincan Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 754 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.