İçeriğe geç

Elazığ Karaman Arası Kaç KM

Elazığ Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Karaman arası kaç km? Elazığ Karaman arası kaç saat? Elazığ Karaman yol tarifi? Elazığ Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Karaman Arası Kaç KM

Elazığ Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 766 km’dir. Elazığ Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 553 km’dir.

Elazığ Karaman Arası Kaç KM

Elazığ Karaman Arası Kaç Saat

Elazığ Karaman arası kaç saat; Elazığ Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 766 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Elazığ Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 553 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Elazığ Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 766 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.