İçeriğe geç

Edirne Karaman Arası Kaç KM

Edirne Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Karaman arası kaç km? Edirne Karaman arası kaç saat? Edirne Karaman yol tarifi? Edirne Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne Karaman Arası Kaç KM

Edirne Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 982 km’dir. Edirne Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 761 km’dir.

Edirne Karaman Arası Kaç KM

Edirne Karaman Arası Kaç Saat

Edirne Karaman arası kaç saat; Edirne Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 982 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Edirne Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Edirne Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 761 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Edirne Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 982 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.