İçeriğe geç

Diyarbakır Karaman Arası Kaç KM

Diyarbakır Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Karaman arası kaç km? Diyarbakır Karaman arası kaç saat? Diyarbakır Karaman yol tarifi? Diyarbakır Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Karaman Arası Kaç KM

Diyarbakır Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 865 km’dir. Diyarbakır Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 646 km’dir.

Diyarbakır Karaman Arası Kaç KM

Diyarbakır Karaman Arası Kaç Saat

Diyarbakır Karaman arası kaç saat; Diyarbakır Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 865 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 646 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Diyarbakır Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 865 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.