İçeriğe geç

Denizli Karaman Arası Kaç KM

Denizli Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Karaman arası kaç km? Denizli Karaman arası kaç saat? Denizli Karaman yol tarifi? Denizli Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Karaman Arası Kaç KM

Denizli Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 511 km’dir. Denizli Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 371 km’dir.

Denizli Karaman Arası Kaç KM

Denizli Karaman Arası Kaç Saat

Denizli Karaman arası kaç saat; Denizli Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 511 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Denizli Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 371 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Denizli Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 511 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.