İçeriğe geç

Çankırı Karaman Arası Kaç KM

Çankırı Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Karaman arası kaç km? Çankırı Karaman arası kaç saat? Çankırı Karaman yol tarifi? Çankırı Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Karaman Arası Kaç KM

Çankırı Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 491 km’dir. Çankırı Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 388 km’dir.

Çankırı Karaman Arası Kaç KM

Çankırı Karaman Arası Kaç Saat

Çankırı Karaman arası kaç saat; Çankırı Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 491 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Çankırı Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 388 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Çankırı Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 491 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.