İçeriğe geç

Burdur Karaman Arası Kaç KM

Burdur Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Karaman arası kaç km? Burdur Karaman arası kaç saat? Burdur Karaman yol tarifi? Burdur Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur Karaman Arası Kaç KM

Burdur Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 460 km’dir. Burdur Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 310 km’dir.

Burdur Karaman Arası Kaç Saat

Burdur Karaman arası kaç saat; Burdur Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 460 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Burdur Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 310 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Burdur Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 460 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.