İçeriğe geç

Bolu Karaman Arası Kaç KM

Bolu Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Karaman arası kaç km? Bolu Karaman arası kaç saat? Bolu Karaman yol tarifi? Bolu Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Bolu Karaman Arası Kaç KM

Bolu Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 560 km’dir. Bolu Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 420 km’dir.

Bolu Karaman Arası Kaç Saat

Bolu Karaman arası kaç saat; Bolu Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 560 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bolu Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 420 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 3 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 3 dakika

Bolu Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 560 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.