İçeriğe geç

Bitlis Karaman Arası Kaç KM

Bitlis Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Karaman arası kaç km? Bitlis Karaman arası kaç saat? Bitlis Karaman yol tarifi? Bitlis Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Karaman Arası Kaç KM

Bitlis Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 km’dir. Bitlis Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 794 km’dir.

Bitlis Karaman Arası Kaç Saat

Bitlis Karaman arası kaç saat; Bitlis Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 794 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Bitlis Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.