İçeriğe geç

Batman Karaman Arası Kaç KM

Batman Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Karaman arası kaç km? Batman Karaman arası kaç saat? Batman Karaman yol tarifi? Batman Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Batman Karaman Arası Kaç KM

Batman Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 894 km’dir. Batman Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 703 km’dir.

Batman Karaman Arası Kaç Saat

Batman Karaman arası kaç saat; Batman Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 894 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Batman Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Batman Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 703 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Batman Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 894 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.