İçeriğe geç

Karakoyunlu Yol Tarifi

Iğdır Karakoyunlu yol tarifi; yazımızda öncelikle Karakoyunlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karakoyunlu’ya nasıl gidilir? Karakoyunlu yol tarifi? Karakoyunlu yol haritası? Karakoyunlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karakoyunlu İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır’ın ilçesi olan Karakoyunlu, Iğdır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Karakoyunlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 269 km2’dir. Karakoyunlu ilçesinin rakımı ise 847 m olarak hesaplanmıştır. Karakoyunlu ilçesinin Kuzeyinde Ermenistan, doğusunda Aralık, batısında ve Güneyinde ise Iğdır Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Karakoyunlu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karakoyunlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karakoyunlu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.925 nüfusa sahiptir.

Karakoyunlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karakoyunlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karakoyunlu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karakoyunlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karakoyunlu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karakoyunlu’ya Nasıl Gidilir? Karakoyunlu Yol Tarifi

Karakoyunlu’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karakoyunlu’ya gelebilirsiniz. Karakoyunlu karayolu ile Iğdır şehir merkezine 21.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.570 km, Ankara’ya yaklaşık 1.207 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.923 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Iğdır Şehir Merkezinde yer alan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na gidebilirsiniz. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karakoyunlu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.