İçeriğe geç

Karakoyunlu Posta Kodu

Karakoyunlu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Karakoyunlu Posta Kodu Sorgulama

Karakoyunlu’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Karakoyunlu ilçesi Hakkında

Karakoyunlu ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz elli sekizinci en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır’ın ilçesi olan Karakoyunlu, Iğdır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Karakoyunlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 269 km2’dir. Rakımı ise 847 m olarak hesaplanmıştır. Karakoyunlu ilçesinin Kuzeyinde Ermenistan, doğusunda Aralık, batısında ve Güneyinde ise Iğdır Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Karakoyunlu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karakoyunlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karakoyunlu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 13.908 nüfusa sahiptir.

Karakoyunlu Posta Kodu
Karakoyunlu Posta Kodu