İçeriğe geç

Karaköprü Yol Tarifi

Şanlıurfa Karaköprü yol tarifi; yazımızda öncelikle Karaköprü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaköprü’ye nasıl gidilir? Karaköprü yol tarifi? Karaköprü yol haritası? Karaköprü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaköprü İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Karaköprü, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Karaköprü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.222 km2’dir. Karaköprü ilçesinin rakımı ise 594 m olarak hesaplanmıştır. Karaköprü ilçesinin Kuzeyinde Hilvan, doğusunda Haliliye, batısında Bozova, Güneyinde ise Suruç ve Eyyübiye ilçeleri bulunmaktadır. Karaköprü ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karaköprü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karaköprü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 219.796 nüfusa sahiptir.

Karaköprü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karaköprü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karaköprü’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karaköprü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaköprü’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karaköprü’ye Nasıl Gidilir? Karaköprü Yol Tarifi

Karaköprü’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karaköprü’ye gelebilirsiniz. Karaköprü karayolu ile Şanlıurfa şehir merkezine 43.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.287 km, Ankara’ya yaklaşık 851 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.259 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezinde yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karaköprü ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Şanlıurfa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karaköprü ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.