İçeriğe geç

Karakoçan Yol Tarifi

Elâzığ Karakoçan yol tarifi; yazımızda öncelikle Karakoçan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karakoçan’a nasıl gidilir? Karakoçan yol tarifi? Karakoçan yol haritası? Karakoçan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karakoçan İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ’ın ilçesi olan Karakoçan, Elâzığ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Karakoçan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.049 km2’dir. Karakoçan ilçesinin rakımı ise 1.095 m olarak hesaplanmıştır. Karakoçan ilinin Kuzeyinde ve doğusunda Bingöl, batısında Tunceli, Güneyinde ise Kovancılar ilçeleri bulunmaktadır. Karakoçan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karakoçan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karakoçan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 28.142 nüfusa sahiptir.

Karakoçan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karakoçan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karakoçan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karakoçan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karakoçan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karakoçan’a Nasıl Gidilir? Karakoçan Yol Tarifi

Karakoçan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karakoçan’a gelebilirsiniz. Karakoçan karayolu ile Elâzığ şehir merkezine 102 km, İstanbul’a yaklaşık 1.231 km, Ankara’ya yaklaşık 852 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.424 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Elâzığ Şehir Merkezinde yer alan Elâzığ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Elâzığ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karakoçan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Elâzığ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Elâzığ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karakoçan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.