İçeriğe geç

Karakeçili Yol Tarifi

Kırıkkale Karakeçili yol tarifi; yazımızda öncelikle Karakeçili şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karakeçili’ye nasıl gidilir? Karakeçili yol tarifi? Karakeçili yol haritası? Karakeçili İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karakeçili İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Karakeçili, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Karakeçili İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 137 km2’dir. Karakeçili ilçesinin rakımı ise 821 m olarak hesaplanmıştır. Karakeçili ilçesinin Kuzeyinde Bahşılı, doğusunda Çelebi, batısında ve Güneyinde ise Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Karakeçili ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karakeçili İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karakeçili ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.369 nüfusa sahiptir.

Karakeçili İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karakeçili Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karakeçili’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karakeçili Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karakeçili’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karakeçili’ye Nasıl Gidilir? Karakeçili Yol Tarifi

Karakeçili’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karakeçili’ye gelebilirsiniz. Karakeçili karayolu ile Kırıkkale şehir merkezine 45 km, İstanbul’a yaklaşık 544 km, Ankara’ya yaklaşık 95.3 km, İzmir’den ise yaklaşık 667 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırıkkale’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırıkkale demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karakeçili ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.