İçeriğe geç

Karaisalı Yol Tarifi

Adana Karaisalı yol tarifi; yazımızda öncelikle Karaisalı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaisalı’ya nasıl gidilir? Karaisalı yol tarifi? Karaisalı yol haritası? Karaisalı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaisalı İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Karaisalı, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Karaisalı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.526 km2’dir. Karaisalı ilçesinin rakımı ise 250 m olarak hesaplanmıştır. Karaisalı ilinin Kuzeyinde Aladağ, doğusunda İmamoğlu, batısında Pozantı, Güneyinde ise Çukurova ve Sarıçam ilçeleri bulunmaktadır. Karaisalı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karaisalı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karaisalı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22,308 nüfusa sahiptir.

Karaisalı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karaisalı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karaisalı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karaisalı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaisalı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karaisalı’ya Nasıl Gidilir? Karaisalı Yol Tarifi

Karaisalı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karaisalı’ya gelebilirsiniz. Karaisalı karayolu ile Adana şehir merkezine 43.2 km, İstanbul’a yaklaşık 901 km, Ankara’ya yaklaşık 465 km, İzmir’den ise yaklaşık 872 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karaisalı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karaisalı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.