İçeriğe geç

Karahallı Yol Tarifi

Uşak Karahallı yol tarifi; yazımızda öncelikle Karahallı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karahallı’ya nasıl gidilir? Karahallı yol tarifi? Karahallı yol haritası? Karahallı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karahallı İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Uşak’ın ilçesi olan Karahallı, Uşak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Karahallı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 330 km2’dir. Karahallı ilçesinin rakımı ise 928 m olarak hesaplanmıştır. Karahallı ilçesinin Kuzeyinde Sivaslı ve Ulubey, doğusunda ve güneyinde Denizli, batısında Ulubey ilçeleri bulunmaktadır. Karahallı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karahallı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karahallı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10.139 nüfusa sahiptir.

Karahallı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karahallı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karahallı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karahallı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karahallı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karahallı’ya Nasıl Gidilir? Karahallı Yol Tarifi

Karahallı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karahallı’ya gelebilirsiniz. Karahallı karayolu ile Uşak şehir merkezine 48.2 km, İstanbul’a yaklaşık 497 km, Ankara’ya yaklaşık 398 km, İzmir’den ise yaklaşık 251 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Uşak Şehir Merkezinde yer alan Uşak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Uşak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karahallı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Uşak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Uşak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karahallı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.