İçeriğe geç

Karahallı Posta Kodu

Karahallı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır. Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Karahallı Posta Kodu Sorgulama

Karahallı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Karahallı İlçesi Hakkında

Karahallı ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz onuncu en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Uşak’ın ilçesi olan Karahallı, Uşak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Karahallı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 330 km2’dir. Rakımı ise 928 m olarak hesaplanmıştır. Karahallı ilçesinin Kuzeyinde Sivaslı ve Ulubey, doğusunda ve güneyinde Denizli, batısında Ulubey ilçeleri bulunmaktadır. Karahallı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karahallı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karahallı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 10.046 nüfusa sahiptir.

Karahallı Posta Kodu
Karahallı Posta Kodu