İçeriğe geç

Karahallı Mahalleleri

Karahallı İlçesi

Karahallı mahalleleri, Karahallı ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz onuncu en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Uşak’ın ilçesi olan Karahallı, Uşak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Karahallı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 330 km2’dir. Karahallı ilçesinin rakımı ise 928 m olarak hesaplanmıştır. Karahallı ilçesinin Kuzeyinde Sivaslı ve Ulubey, doğusunda ve güneyinde Denizli, batısında Ulubey ilçeleri bulunmaktadır. Karahallı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karahallı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karahallı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 10.046 nüfusa sahiptir.

Karahallı ilçesini coğrafi konumu ise 38° 19′ 11.8056” Kuzey ve 29° 31′ 53.3928” Doğu gps koordinatlarıdır.

Karahallı Mahalleleri

Karahallı ilçesinin 6 mahallesi bulunmaktadır. Karahallı ilçesinin 15 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Karahallı mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Yeni mahallesi, Karbasan mahallesi ve Konak mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Buğdaylı mahallesi, Dere mahallesi ve Boğaz mahalleleridir.

Karahallı Mahalleleri
Karahallı Mahalle Haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

KARAHALLI MAHALLELERİ

  • Boğaz Mah.
  • Buğdaylı Mah.
  • Dere Mah.
  • Karbasan Mah.
  • Konak Mah.
  • Yeni Mah.

Karahallı Tarihi ve Gezilecek Yerler

Karahallı mahalleleri, Cılandıras Köprüsü, Hacı Gedik Köprüsü ve Pepuza Antik Kenti gibi yerler bulunmaktadır. Uşak ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Karahallı Tarihi ve Gezilecek Yerler

Karahallı Kaymakamlığı resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Sivaslı Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…