İçeriğe geç

Karaçoban Yol Tarifi

Erzurum Karaçoban yol tarifi; yazımızda öncelikle Karaçoban şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaçoban’a nasıl gidilir? Karaçoban yol tarifi? Karaçoban yol haritası? Karaçoban İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaçoban İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Karaçoban, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Karaçoban İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 571 km2’dir. Karaçoban ilçesinin rakımı ise 1.549 m olarak hesaplanmıştır. Karaçoban ilinin Kuzeyinde Karayazı, doğusunda ve güneyinde Muş, batısında ise Hınıs ilçeleri bulunmaktadır. Karaçoban ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karaçoban İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karaçoban ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 23.322 nüfusa sahiptir.

Karaçoban İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karaçoban Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karaçoban’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karaçoban Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaçoban’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karaçoban’a Nasıl Gidilir? Karaçoban Yol Tarifi

Karaçoban’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karaçoban’a gelebilirsiniz. Karaçoban karayolu ile Erzurum şehir merkezine 166 km, İstanbul’a yaklaşık 1.397 km, Ankara’ya yaklaşık 1.033 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.749 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karaçoban ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karaçoban ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.