Karacasu Yol Tarifi

Aydın Karacasu yol tarifi; yazımızda öncelikle Karacasu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karacasu’ya nasıl gidilir? Karacasu yol tarifi? Karacasu yol haritası? Karacasu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karacasu İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Karacasu, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Karacasu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 727 km2’dir. Karacasu ilçesinin rakımı ise 518 m olarak hesaplanmıştır. Karacasu ilinin Kuzeyinde Kuyucak, doğusunda ise Denizli, batısında Bozdoğan, Güneyinde ise Denizli ilçeleri bulunmaktadır. Karacasu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karacasu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karacasu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 18.129 nüfusa sahiptir.

Karacasu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karacasu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karacasu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karacasu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karacasu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karacasu’ya Nasıl Gidilir? Karacasu Yol Tarifi

Karacasu’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karacasu’ya gelebilirsiniz. Karacasu karayolu ile Aydın şehir merkezine 82,3 km, İstanbul’a yaklaşık 660 km, Ankara’ya yaklaşık 556 km, İzmir’den ise yaklaşık 201 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Aydın’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aydın demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karacasu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.