İçeriğe geç

Karacabey Yol Tarifi

Bursa Karacabey yol tarifi; yazımızda öncelikle Karacabey şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karacabey’e nasıl gidilir? Karacabey yol tarifi? Karacabey yol haritası? Karacabey İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karacabey İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Karacabey, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Karacabey İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.285 km2’dir. Karacabey ilçesinin rakımı ise 15 m olarak hesaplanmıştır. Karacabey İlçesinin, Kuzeyinde, İmralı Adası, Doğusunda, Mudanya ve Nilüfer Batısında, Balıkesir ilçeleri bulunmaktadır. Karacabey ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karacabey İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karacabey ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 83,115 nüfusa sahiptir.

Karacabey İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karacabey Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karacabey’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karacabey Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karacabey’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Karacabey’e Nasıl Gidilir? Karacabey Yol Tarifi

Karacabey’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karacabey’e gelebilirsiniz. Karacabey karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 73 İstanbul’a yaklaşık 208 km, Ankara’ya yaklaşık 461 km, İzmir’den ise yaklaşık 278 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.