İçeriğe geç

Karaburun Yol Tarifi

İzmir Karaburun yol tarifi; yazımızda öncelikle Karaburun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaburun’a nasıl gidilir? Karaburun yol tarifi? Karaburun yol haritası? Karaburun İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaburun İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Karaburun, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Karaburun İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 421 km2’dir. Karaburun ilçesinin rakımı ise 45 m olarak hesaplanmıştır. Karaburun ilçesinin Güneyinde Urla ilçesi bulunmaktadır. Karaburun ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karaburun İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karaburun ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10.759 nüfusa sahiptir.

Karaburun İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karaburun Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karaburun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karaburun Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaburun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karaburun’a Nasıl Gidilir? Karaburun Yol Tarifi

Karaburun’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karaburun’a gelebilirsiniz. Karaburun karayolu ile İzmir şehir merkezine 103 km, İstanbul’a yaklaşık 592 km, Ankara’ya yaklaşık702 km, Bursa’dan ise yaklaşık 458 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karaburun ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karaburun ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.