İçeriğe geç

Karaburun Posta Kodu

Karaburun Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Karaburun Posta Kodu Sorgulama

Karaburun’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Karaburun ilçesi Hakkında

Karaburun ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz otuz sekizinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Karaburun, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Karaburun İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 421 km2’dir. Rakımı ise 45 m olarak hesaplanmıştır. Karaburun ilçesinin Güneyinde Urla ilçesi bulunmaktadır. Karaburun ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karaburun İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karaburun ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 11.329 nüfusa sahiptir.

Karaburun Posta Kodu
Karaburun Posta Kodu