Karabük Yalova Arası Kaç KM

Karabük Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Karabük ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük Yalova arası kaç km? Karabük Yalova arası kaç saat? Karabük Yalova yol tarifi? Karabük Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Karabük Yalova Arası Kaç KM

Karabük Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 365 km’dir. Karabük Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 288 km’dir.

Karabük Yalova Arası Kaç KM

Karabük Yalova Arası Kaç Saat

Karabük Yalova arası kaç saat; Karabük Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 365 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Karabük Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Karabük Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 288 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Karabük Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karabük Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 365 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karabük Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karabük Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.