İçeriğe geç

Karabük Tunceli Arası Kaç KM

Karabük Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Karabük ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük Tunceli arası kaç km? Karabük Tunceli arası kaç saat? Karabük Tunceli yol tarifi? Karabük Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Karabük Tunceli Arası Kaç KM

Karabük Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 875 km’dir. Karabük Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 634 km’dir.

Karabük Tunceli Arası Kaç KM

Karabük Tunceli Arası Kaç Saat

Karabük Tunceli arası kaç saat; Karabük Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 875 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Karabük Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Karabük Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 634 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Karabük Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karabük Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 875 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karabük Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karabük Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.