İçeriğe geç

Trabzon Karabük Arası Kaç KM

Trabzon Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Karabük arası kaç km? Trabzon Karabük arası kaç saat? Trabzon Karabük yol tarifi? Trabzon Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Karabük Arası Kaç KM

Trabzon Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 720 km’dir. Trabzon Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 586 km’dir.

Trabzon Karabük Arası Kaç KM

Trabzon Karabük Arası Kaç Saat

Trabzon Karabük arası kaç saat; Trabzon Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 720 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Trabzon Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 586 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Trabzon Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 720 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.