İçeriğe geç

Karabük Tokat Arası Kaç KM

Karabük Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Karabük ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük Tokat arası kaç km? Karabük Tokat arası kaç saat? Karabük Tokat yol tarifi? Karabük Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Karabük Tokat Arası Kaç KM

Karabük Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 481 km’dir. Karabük Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 346 km’dir.

Karabük Tokat Arası Kaç KM

Karabük Tokat Arası Kaç Saat

Karabük Tokat arası kaç saat; Karabük Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 481 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Karabük Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Karabük Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 346 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Karabük Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karabük Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 481 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karabük Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karabük Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.