İçeriğe geç

Karabük Sivas Arası Kaç KM

Karabük Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Karabük ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük Sivas arası kaç km? Karabük Sivas arası kaç saat? Karabük Sivas yol tarifi? Karabük Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Karabük Sivas Arası Kaç KM

Karabük Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 577 km’dir. Karabük Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 396 km’dir.

Karabük Sivas Arası Kaç KM

Karabük Sivas Arası Kaç Saat

Karabük Sivas arası kaç saat; Karabük Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 577 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Karabük Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Karabük Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 396 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Karabük Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karabük Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 577 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karabük Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karabük Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.