İçeriğe geç

Karabük Şırnak Arası Kaç KM

Karabük Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Karabük ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük Şırnak arası kaç km? Karabük Şırnak arası kaç saat? Karabük Şırnak yol tarifi? Karabük Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karabük Şırnak Arası Kaç KM

Karabük Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1434 km’dir. Karabük Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 940 km’dir.

Karabük Şırnak Arası Kaç KM

Karabük Şırnak Arası Kaç Saat

Karabük Şırnak arası kaç saat; Karabük Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1434 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Karabük Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Karabük Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 940 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Karabük Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karabük Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1434 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karabük Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karabük Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.